Czwartek,

2018-12-13

Dalidy, Juliusza

PIERWSZA POMOC I PROFILAKTYKA

Jesteś tu: » Strona główna » Archiwum - 2017/18 » maj/czerwiec » PIERWSZA POMOC I PROFILAKTYKA

PIERWSZA POMOC I PROFILAKTYKA

W środę 23 maja br. uczniowie klas I i II wzięli udział w programie edukacyjnym "Ratujemy i uczymy ratować". Program organizowany jest przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Uczniowie podczas zajęć prowadzonych przez panią Magdalenę Bochniak poznali zasady prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Dzieci zapoznały się z łańcuchem przeżycia, dowiedziały się jak prawidłowo wzywać pomoc, zobaczyły jak właściwie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, a następnie każdy uczeń ćwiczył zdobyte umiejętności w praktyce. Uczniowie otrzymali tekturowe telefony komórkowe oraz książki edukacyjne. Wkrótce do programu przystąpią także uczniowie klasy III.

fot   fot

Tego samego dnia siódmoklasistki Klaudia Grenda i Zuzanna Zielezińska wzięły udział w projekcie edukacyjnym "Młodzieżowy Lider Zdrowia - kontra tytoń", zorganizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Krotoszynie.

fot   fot

(MP)