Czwartek,

2018-12-13

Dalidy, Juliusza

SZKOLNY FESTYN SPORTOWY

Jesteś tu: » Strona główna » Archiwum - 2017/18 » maj/czerwiec » SZKOLNY FESTYN SPORTOWY

SZKOLNY FESTYN SPORTOWY

W poniedziałek – 4 czerwca br. na boisku orlik odbył się Szkolny Festyn Sportowy, zorganizowany dla uczniów przez nauczycieli, pracowników szkoły i szkolną Radę Rodziców z okazji niedawnego Dnia Dziecka.

Impreza została podzielona na 3 części i przeprowadzona kolejno dla uczniów klas I-III SP, IV-VI SP oraz siódmoklasistów i gimnazjalistów. Każda z grup uczestniczyła najpierw w części sportowo – rekreacyjnej, a następnie biesiadnej, podczas której można było skosztować m.in. pysznych kiełbasek z rusztu i frytek.

fot     fot

Ponieważ końcówka maja i miesiąc czerwiec związane są ze znanymi akcjami profilaktycznymi (31.05 – Światowy Dzień Bez Papierosa, 01.06 – Dzień Bez Alkoholu, 26.06 – Dzień Walki z Narkomanią), również szkolnemu festynowi nadano charakter profilaktyczny i przeprowadzono pod hasłem: „Używki odrzucamy – sport wybieramy!”, podkreślając znaczenie aktywności ruchowej dla zdrowia i uświadamiając, że sport i rekreacja stanowią świetną alternatywę wobec zachowań ryzykownych i uzależnień. Dlatego uczniowie przed festynem przygotowali wraz z wychowawcami profilaktyczne plakaty zniechęcające do palenia (klasy I-III SP), picia (klasy IV-VI SP) i kontaktu z dopalaczami i narkotykami (klasy VII i gimnazjum) i wyeksponowali je na ogrodzeniu boiska, po powitaniu wysłuchali krótkiej pogadanki na temat szkodliwości używek, a w trakcie sportowej rywalizacji układali hasła profilaktyczne z eduballi („Nie palimy papierosów!”, „Nie pij alkoholu!”, „Stop dopalaczom!”).

fot     fot

Część sportowa festynu dostarczyła wszystkim jego uczestnikom wielu emocji. Klasy I-III i IV-VI rywalizowały najpierw w konkurencjach rekreacyjnych zorganizowanych na zasadzie wyścigów rzędów, gdzie poszczególni zawodnicy musieli wykazać się szybkością, zwinnością, skocznością, a następnie w konkursach związanych z celnością (rzuty woreczkami do celu, podania piłeczki tenisowej na odległość, strzały piłką nożną do bramki).

fot   fot

W kategorii klas I-III SP tryumfowała reprezentacja klasy IIIa przed drużyną z klasy IIIb (II miejsce) i Ia (III miejsce). Miejsce IV zajęła klasa II, natomiast miejsce V – klasa Ib.

W kategorii klas IV-VI SP wygrała klasa VIb. Zaś na kolejnych miejscach uplasowały się klasy: Va (II miejsce), Vb (III miejsce), IVc (IV miejsce), VIa (V miejsce), IVb (VI miejsce) i IVa (VII miejsce). Zwycięskie reprezentacje otrzymały dyplomy, ufundowane przez Radę Rodziców medale oraz zakupione ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zestawy nagród sportowych do rozlosowania pomiędzy zawodników z wygranych ekip.

fot     fot

Ponieważ festyn odbywał się w czasie oczekiwania na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, uczniowie zostali poproszeni o ubranie się w barwy narodowe, przygotowanie kibicowskich gadżetów, a na zakończenie części sportowej – o odśpiewanie stadionowego „hymnu” dopingującego naszych zawodników „Polska biało – czerwoni”.

fot     fot

Rywalizacja najstarszej grupy przebiegała nieco inaczej… Podczas gdy chłopcy rozgrywali turniej piłki nożnej, dziewczęta startowały w konkurencjach rekreacyjnych takich jak: układanie napisu z piłek, rzuty osobiste do kosza, odbicia piłki siatkowej, odbicia lotki badmintonowej, kręcenie kółek hula-hop. Następnie w reprezentacjach mieszanych rozegrano turniej przeciągania liny oraz konkurs rzutów karnych.

Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, iż zwyciężyła klasa 2b, przed klasą 3b (II miejsce) i 3a (III miejsce). Kolejne miejsca zajęły klasy: VIIa (IV), 2a (V) i VIIb (VI).

fot     fot

W przerwach pomiędzy poszczególnymi częściami festynu zaprezentowały się dziewczęta z zespołu OdNoWa, które zatańczyły układy taneczne, z którymi wystąpiły podczas niedawnego pobytu na Ukrainie.

fot   fot

(AR)