• Odwiedziło nas: 1178378 osób
  • Do końca roku: 346 dni
  • Do wakacji: 158 dni

63-750 Sulmierzyce

ul. Szkolna 2

Tel.: (62) 722-32-09

Email: zespolszkol@wp.pl

Sobota,

2019-01-19

Imieniny:

Erwiny, Henryka

kwiecień (I)

Jesteś tu: » Strona główna » Archiwum - 2016/17 » kwiecień (I)

Jak obchodzi się Święta Wielkanocne w Europie? Nie wszędzie, jak w Polsce maluje się pisanki i chodzi do kościoła ze święconką. Lany poniedziałek nie zawsze polega na oblewaniu się wodą, a przygotowania do świąt mają różny wymiar religijny. Jest jednak coś, co łączy Wielkanoc w różnych regionach – koncepcja zmartwychwstania i nadziei, wyrażona symbolami odnowy – jajkami, budzącą się do życia roślinnością, żywiołami ognia i wody. Jak wyglądają Święta Wielkanocne w różnych kulturach europejskich? Co kryje się w jajku? Czy dzwony mają skrzydła? I czy baby wielkanocne latają na miotłach? 

1

czytaj więcej


W dniach od 5 do 9 kwietnia br. rumuńskie miasto Cluj Napoca gościło ponad 1800 zawodników z 26 państw podczas rozgrywanych Mistrzostw Europy WUKF. Cluj Napoca to ponad pół milionowe miasto z 7 uniwersytetami i pięknymi zabytkami. Oczywiście również super bazą sportową – stadion piłkarski jak w Poznaniu i obok Hala Polivalenta na ponad 9000 widzów. Tam po raz kolejny zmagały się Shodaniaki. Tym razem nie Puchar Europy, a Mistrzostwa Starego Kontynentu.


1

czytaj więcej

W sobotę – 8 kwietnia br. sulmierzyccy zapaśnicy wraz z trenerem Rafałem Patalasem wzięli udział w „Wielkanocnym” turnieju zapaśniczym w Poznaniu. Były to pierwsze zawody - Memoriał Pamięci, które miały na celu upamiętnienie nieżyjących już osób związanych z KS Sobieski Poznań. 


1

czytaj więcej

W sobotę 1 kwietnia br. w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Ekologiczny Turniej Szachowy EKOSZACH, który łączył turniej szachowy z promowaniem ekologii. W turnieju udział wzięło 57 dzieci, które klasyfikowane były w 3 grupach wiekowych. Rozegrano 7 rund w tempie po 10 minut na zawodnika, a do uzyskanych wyników doliczono punkty otrzymane za rozwiązanie quizu z wiedzy o ekologii. 

fot

czytaj więcej

Igrzyska Młodzieży w Nowym Tomyślu 1 kwietnia br. zakończyły się pozytywnie dla Klubu „Olimpijczyk” Sulmierzyce z 4 zdobytymi medalami. 1 miejsce wywalczył Tomasz Kowalski, 2 miejsce – Nikola Kromarek, zaś 3 miejsca: Dominika Grobelna i Natasza Makuta. Poza podium znaleźli się tym razem: Przemysław Wizner (8 miejsce) i Adrian Moś (9 miejsce).


fot


czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl