Poniedziałek,

2017-11-20

Anatola, Edyty

Zespół Taneczny „OdNoWa”

Jesteś tu: » Strona główna » Zespół Taneczny „OdNoWa”

Zespół taneczny „OdNoWa” powstał w 1999 roku z inicjatywy nauczycielki plastyki Iwony Moleckiej.

Obecnie Zespół jest już w zasadzie wykrystalizowaną formą, wypracowaną przez wiele lat, przez instruktora i jego członków. Instruktor własną charyzmą, osobistym zaangażowaniem i kształceniem w różnych technikach tańca wpływa na zespół, na jego ogólny wyraz , na to co i w jaki sposób reprezentuje. Co roku wprowadza innowacje będące konsekwencją dokształcania, przelewając zdobyte doświadczenia i własne pomysły w nowe, ciekawe choreografie taneczne.

Zespół taneczny wielokrotnie prezentował swoje umiejętności na imprezach szkolnych i miejskich, takich jak: Dni Sulmierzyc , festyny mikołajkowe, dyskoteki andrzejkowe, walentynkowe, obchody majowe w Odolanowie, dożynki w Kolędach itp. Zespół wraz z instruktorem był inicjatorem szkolnego You Can Dance w 2008 roku.

fot1     fot2

fot3     fot4

1     2

3     4

5     6

7     8

Instruktor Iwona Molecka jest także inicjatorem corocznego powiatowego konkursu tanecznego "TYLKO TANIEC". Podczas pierwszego turnieju w 2015 roku Gościem Honorowym imprezy była finalistka polskiej edycji programu "You can dance" Kinga Mucha, zaś drugiego w 2016 roku - tancerz z Wenezueli Justin Fuentes.

9     10

fot     fot

W ostatnich latach zespół „ Od NoWa” osiągnął wiele sukcesów:

- IV miejsce w Powiatowym Turnieju Tańca „Roztańczony Orpiszew” - w 2007 i 2008 r.

- III miejsce w Powiatowym Turnieju Tańca „ Roztańczony Orpiszew”- 2009 i 2010

- II miejsce w Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Magia Tańca” w Ostrowie Wielkopolskim

- I i III miejsce w X i XI Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Magia Tańca” w Ostrowie Wielkopolskim

- wyróżnienie w I Mittingu Tanecznym w Krotoszynie w 2010 roku

- II miejsce w kategorii: zespoły - gimnazjum podczas I Powiatowego Konkursu Tanecznego "Tylko taniec" w Sulmierzycach w 2015 roku

fot5     fot6

fot7     fot8

Dla uczniów taniec jest rozrywką integrującą z rówieśnikami,pozwalającą na tworzenie nowych więzi społecznych. Koryguje trudności w procesie kształtowania osobowości polegające na występowaniu nadmiernej ruchliwości, braku koncentracji uwagi, dlatego każdy, kto lubi tańczyć, chce rozwijać swoje umiejętności, ma charyzmę i twórczy potencjał może przeżywać piękno tańca podczas treningów i występów zespołu. Takie spotkania z tańcem wyzwalają niesamowite emocje i eksponują wnętrze duszy.

Opiekunem i instruktorem zespołu tanecznego jest pani Iwona Molecka.

W roku szkolnym 2017/2018 spotkania zespołu tanecznego odbywają się:

- we wtorki w godzinach: 16.15 - 17.00 w sali gimnastycznej.