Poniedziałek,

2017-11-20

Anatola, Edyty

Jesteś tu: » Strona główna » Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski to reprezentanci uczniów Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach. Ich zadaniem jest pomoc w usprawnieniu funkcjonowania szkoły.

Zgodnie z zapisem w Szkolnym Programie Wychowawczo - Profilaktycznym, Samorząd Uczniowski:

• jest animatorem, inspiratorem i organizatorem życia kulturalnego i intelektualnego na terenie szkoły i w środowisku lokalnym;

• reprezentuje postawy i potrzeby środowiska uczniowskiego wobec Dyrekcji i grona pedagogicznego;

• inicjuje działania dotyczące życia uczniów;

• propaguje ideę samorządności oraz wychowania w demokracji;

• angażuje uczniów do wykonywania niezbędnych prac na rzecz klasy i szkoły;

• dba o dobre imię i honor szkoły oraz wzbogaca jej tradycję;

• wyraża za pośrednictwem swojego opiekuna opinię dotyczącą problemów społeczności uczniowskiej.

Samorząd Uczniowski pełni także funkcję reprezentacyjną szkoły.

PRZEWODNICZĄCA:

Dagmara Wieczorek

ZASTĘPCA:

Zuzanna Ibron

SKARBNIK:

Martyna Barczak

SEKRETARZ:

Monika Paryas

POZOSTALI CZŁONKOWIE:

Martyna Duczmal, Wiktoria Duczmal, Aleksandra Kurzawa, Wojciech Rychlak, Kornelia Siewiera, Maria Szczęch, Aleksandra Szczotka

POCZET SZTANDAROWY:

Miłosz Brdys, Julia Ibron, Aleksandra Pakulska

Praca w Samorządzie Uczniowskim daje uczniom wiele satysfakcji, możliwość samorealizacji, zaistnienia w społeczności uczniowskiej. Przygotowuje ich do pełnienia różnych ról w dorosłym życiu, kształtuje ich kreatywną postawę i uczy pracy w zespole.

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018 są: pani Paulina Szymanowska oraz panowie - Piotr Janicki i Tadeusz Kokot.