Poniedziałek,

2017-11-20

Anatola, Edyty

Jesteś tu: » Strona główna » O szkole

Szkoła Podstawowa im. Sebastiana Fabiana Klonowicza w Sulmierzycach dysponuje 17 klasopracowniami (w tym dwoma pracowniami komputerowymi) oraz salą gimnastyczną.

fot1   fot2

Zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze z dziećmi i młodzieżą prowadzi wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

fot.3   fot.4

Oprócz obowiązkowych zajęć edukacyjnych, w SP prowadzone są zespoły wyrównawcze oraz liczne kółka zainteresowań. Działa chór szkolny uświetniający uroczystości szkolne, kościelne i miejskie. Funkcjonuje kółko teatralne, zespół taneczny „OdNoWa” oraz trzy Uczniowskie Kluby Sportowe: „Sulmierczyk”, "Olimpijczyk" (zapasy) i "Shodan" (karate).

fot.5   fot

fot   fot

Uczniowie SP z sukcesami biorą udział w szkolnych i międzyszkolnych konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych.

Szkoła:

- dba o rozwój patriotyzmu swoich wychowanków poprzez włączanie się w obchody świąt narodowych;

fot   fot

- bierze czynny udział w rozwijaniu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży poprzez coroczne uczestnictwo w akcji „Sprzątanie Świata”, obchody Dnia Ziemi oraz zbiórki surowców wtórnych;

fot.11   fot.12

- przeciwdziała współczesnym zagrożeniom poprzez podejmowanie działań profilaktycznych;

fot.13   fot

- propaguje aktywne sposoby spędzania czasu wolnego poprzez organizację pozalekcyjnych zajęć sportowych, Szkolnego Dnia Sportu oraz licznych krajoznawczych wycieczek klasowych;

fot   fot

- integruje środowisko uczniowskie poprzez organizację ciekawych imprez szkolnych i międzyszkolnych;

fot   fot

- integruje społeczność lokalną poprzez organizację imprez środowiskowych i festynów dla swoich wychowanków i ich rodzin;

fot   fot

- aktywnie współpracuje z rodzicami uczniów;

fot.21   fot.22

- rozwija samorządność uczniowską;

fot.23   fot.24

- rozwija empatię i uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka poprzez działalność szkolnego koła Caritas oraz angażowanie uczniów do udziału w corocznych akcjach dobroczynnych (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Góra Grosza, charytatywne zbiórki surowców wtórnych);

fot   fot

- stoi na straży przestrzegania praw ucznia/praw człowieka;

fot.27

- zapewnia opiekę medyczną oraz pomoc psychologiczno - pedagogiczną i logopedyczną;

- bierze udział w projektach edukacyjnych i programach tematycznych;

P1     P2

P3     P4

P5     P6

- dba o bazę materialną poprzez pozyskiwanie środków na remonty i zakup różnorodnych pomocy dydaktycznych.

Kadra:

Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. S.F. Klonowicza jest mgr Beata Koprowska.

fot.dyr.

Funkcję Wicedyrektora pełni mgr Jowita Koczorowska – Ossowska.

W roku szkolnym 2017/2018 do szkoły uczęszcza 316 uczniów (240 do szkoły podstawowej i 76 do 4 oddziałów gimnazjum). Pod opieką SP znajdują się również 2 uczennice niepełnosprawne, z którymi prowadzone są zajęcia rewalidacyjne w domu.

Kadra pedagogiczna liczy 35 nauczycieli. Ponadto w szkole zatrudnionych jest 4 pracowników administracji oraz 4 pracowników obsługi.