Poniedziałek,

Anatola, Edyty

Owoce w szkole

Jesteś tu: » Strona główna » Owoce w szkole

Program „OWOCE W SZKOLE” skierowany jest do najmłodszych uczniów ZSP. To właśnie dziewczęta i chłopcy z klas I-III SP od roku szkolnego 2009/2010 otrzymują w szkole owoce, warzywa i smaczne soki. A wszystko to w trosce o zdrowie!

fot1

Celem programu „OWOCE W SZKOLE” jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się:
- świeże owoce (jabłka, gruszki),
- świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),
- soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.

Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

fot.2

W ramach programu „OWOCE W SZKOLE” dzieciom udostępniane są owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących. Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do szkół podstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca, który przygotowuje i udostępnia owoce i warzywa dzieciom.

P
rogram „OWOCE W SZKOLE” finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE (75%) oraz środków pochodzących z budżetu krajowego (25%).