Poniedziałek,

SKO w SGB

Jesteś tu: » Strona główna » SKO w SGB

fot1

Szkolna Kasa Oszczędności, to pogram edukacji finansowej dla dzieci i młodzieży do 16.roku życia.

Najstarszy i najpopularniejszy szkolny system oszczędzania uczy dobrych nawyków:
- systematyczności,
- oszczędności,
- rozważnego wydawania pieniędzy.

fot2

Książeczka SKO to pierwsze minikonto, na którym dzieci i młodzież odkładają swoje kieszonkowe. Dzięki wytrwałości mogą spełnić swoje marzenia i zrealizować plany.

Oszczędzanie zyskuje na atrakcyjności dzięki Internetowi. Teraz każde dziecko może zapisywać swoje wpłaty w wirtualnej książeczce SKO i obserwować, jak oszczędności rosną w formie zabawnej, animowanej świnki- skarbonki. W miarę odkładania pieniędzy, systematycznie oszczędzające dziecko otrzymuje drobne nagrody, którymi są kolejne atrybuty przybywające śwince.

Strona internetowa www.skowsgb.pl zapewnia mądrą rozrywkę dla dzieci.

fot3

Wszyscy oszczędzający uczniowie ze szkół, przy których działają SKO współpracujące z Bankiem Spółdzielczym SGB, mogą wziąć udział w corocznym konkursie SKO w SGB. Najaktywniejsi i najsystematyczniejsi oszczędzający mają szansę wyjątkowe i atrakcyjne nagrody!

Opiekunem SKO w naszej szkole jest pani Ewa Kamińska.

Polecamy i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w programie SKO!