Poniedziałek,

SKO w PKO

Jesteś tu: » Strona główna » SKO w PKO

CO TO JEST SKO?

SKO, czyli Szkolne Kasy Oszczędności, to program edukacji finansowej umożliwiający dzieciom w wieku 6 - 13 lat poznanie zasad działania usług finansowych w praktyce.

FOT

Nowe SKO to:
• program przeznaczony dla uczniów od 6. do 13. roku życia
• serwis bankowości elektronicznej, zrozumiały, bezpieczny i atrakcyjny graficznie dla dzieci.

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO DLA UCZNIA?

Rodzic lub opiekun prawny musi wyrazić zgodę na przystąpienie dziecka do programu Szkolnych Kas Oszczędności.

W tym celu należy :
• wypełnić załączone do ulotki Oświadczenie (dostępne u opiekuna SKO)
• podpisać je i przekazać osobie opiekującej się SKO w szkole dziecka.

CO TO JEST SERWIS INTERNETOWY SKO?

Serwis internetowy SKO to nowoczesna bankowość elektroniczna dostosowana do wieku jego użytkowników.
Dzięki niemu Twoje dziecko:
• zdobędzie praktyczną wiedzę finansową,
• nauczy się zarządzać swoim pierwszym kontem bankowym,
• będzie oszczędzać z przyjemnością.

FOT2

SERWIS INTERNETOWY SKO UMOŻLIWIA TAKŻE:

• dostosowanie wyglądu serwisu do wieku i płci dziecka,
• zakładanie wirtualnych skarbonek – co ma pomóc w zrozumieniu celowego oszczędzania,
• zdobywanie odznak, które mają mobilizować dzieci do efektywnego oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi,
• korzystanie z wielu ciekawych funkcjonalności i narzędzi, które sprawiają, że oszczędzanie stanie się po prostu znakomitą i pouczającą zabawą.

FOT3

KONTO NA „5”

W ramach programu SKO dziecko będzie mogło korzystać z konta, które jest :
• bezpieczne – możliwość wypłaty pieniędzy z konta jedynie przez rodziców lub za pośrednictwem opiekuna,
• bezpłatne – założenie i prowadzenie konta nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami,
• bezkonkurencyjne – pierwszy serwis tego rodzaju w Polsce i unikalny projekt o tym charakterze w skali Europy,
• bardzo dobrze oprocentowane – 5 % w skali roku do 2500 zł.

CIEKAWOSTKA !

Obecnie w programie SKO prowadzonym przez PKO Bank Polski uczestniczy blisko 4200 społeczności szkolnych. Liczba uczniów oszczędzających w Szkolnych Kasach Oszczędności oscyluje wokół 150 tysięcy, ale oferta edukacyjna dociera do szerszego grona.

FOT4

Opiekunem SKO w ZSP jest pani Ewa Kamińska.

Polecamy i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Programie SKO!

Regulamin SKO w ZSP poniżej - w pliku do pobrania.