Poniedziałek,

2017-11-20

Anatola, Edyty

Stań po zielonej stronie mocy

Jesteś tu: » Strona główna » Stań po zielonej stronie mocy

W roku szkolnym 2012/13 Zespół Szkół Publicznych w Sulmierzycach przystąpił do programu „Stań po zielonej stronie mocy”.

„Stań po zielonej stronie mocy” to akcja ekologiczno-edukacyjna zbierania zużytych płyt CD oraz DVD, opakowań po płytach CD/CVC, telefonów komórkowych, ładowarek do telefonu oraz baterii, zorganizowana przez firmę Slam Poland z Ostrowa Wielkopolskiego.

Jej uczestnikami są szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne, średnie, zlokalizowane w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim i łódzkim.

fot1     fot2

fot3     fot4

Cele akcji to:

- prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów oraz recyclingu;

- poprawa świadomości ekologicznej;

- dawanie dobrego przykładu poprzez propagowanie właściwych zachowań w gospodarce odpadami;

- wprowadzenie elementu zdrowej rywalizacji opartej na zabawie.

fot2

Na koniec roku szkolnego szkoła otrzymała certyfikat aktywnego uczestnictwa w akcji. Certyfikaty otrzymali również opiekunowie programu - panowie Piotr Janicki i Tadeusz Kokot.

Szczególne wyrazy uznania spłynęły pod adresem klasy IIa i jej wychowawczyni - pani Pauliny Wyrwas. Klasa ta zdobyła bowiem I miejsce w powiecie krotoszyńskim w kategorii "NAJLEPSZA KLASA W POWIECIE" oraz nagrodę pieniężną w wysokości 470 zł na zakup pomocy dydaktycznych.

Organizatorzy podziękowali ponadto szkole za zaangażowanie i działania w zakresie podnoszenia świadomości ekologicznej uczniów.

czek

W kolejnych latach szkolnych Zespół Szkół Publicznych brał udział w II, III i IV edycji programu.

W roku szkolnym 2016/17 szkoła uczestniczy w V edycji programu.

Więcej informacji o akcji można uzyskać na stronie internetowej pod adresem:

www.stanpozielonejstroniemocy.pl