Sobota,

2019-01-19

Erwiny, Henryka

Projekt „Learn 4 life: active and responsible citizenship”

Jesteś tu: » Strona główna » Corner Erasmus+ » Projekt „Learn 4 life: active and responsible citizenship”

Projekt „Learn 4 life: active and responsible citizenship”

Główne cele tego projektu to:

1) Rozwój postaw i umiejętności uczniów, aby byli bardziej aktywnymi obywatelami w swoich społecznościach.

2) Zwiększenie aktywności obywatelskiej jako sposobu na życie wśród uczniów.

3) Stworzenie internetowego narzędzia szkolnego, które zawiera przykłady dobrych praktyk promujących aktywne obywatelstwo.

4) Uczenie się samodzielnego myślenia, pracy zespołowej i świadomości społecznej.

5) Rozwijanie umiejętności językowych.

W projekcie „Learn 4 life: actiwe and responsible citizenship” biorą udział następujące kraje: Polska, Włochy, Grecja, Rumunia, Turcja.

Już 9 grudnia br. wyjedzie do Grecji pierwsza grupa reprezentująca naszą szkołę w ramach projektu Erasmus+ „Learn 4 live: active and responsible citizenship”. Martyna Barczak, Dagmara Wieczorek, Nikola Kalak, Hubert Marczyk, Bartosz Szpak i Nikodem Ziental pod opieką pani Jowity Koczorowskiej- Ossowskiej i pani Anny Kulas udadzą się do greckiej Karditsy. Jest to miejsce pierwszej mobilności, gdzie spotkają się uczniowie państw partnerskich z Polski, Włoch, Grecji, Turcji i Rumuni. Na spotkanie uczniowie przygotowali w języku angielskim prezentację o naszej szkole, mieście i kraju, taniec narodowy - polonez oraz logo projektu.

Podczas tygodniowego pobytu uczniowie zaprezentują naszą szkołę i kulturę na arenie międzynarodowej, poznają kulturę i system edukacji krajów partnerskich, nawiążą znajomości z uczniami biorącymi udział w projekcie, wezmą udział w licznych warsztatach promujących wartości Unii Europejskiej oraz aktywne obywatelstwo, zwiedzą miasta: Karditsa, Trikala, Ateny. Wszystkie podejmowane działania odbywają się w języku angielskim. Wyjazd dla uczniow jest bezpłatny.