Czwartek,

Hanny, Klementyny

Corner Erasmus+

Jesteś tu: » Strona główna » Corner Erasmus+

Program Erasmus to program wymiany uczniów. Jego główna idea to rozwijanie międzynarodowej współpracy między szkołami. Nazwa Erasmus nawiązuje do imienia holenderskiego filozofa i pedagoga Erazma z Rotterdamu. Erazm jak wielu innych wybitnych ludzi renesansu kształcił się na wielu uczelniach w Europie.

rys

Nasza Szkoła po rozstrzygnięciu konkursu i uzyskaniu akceptacji projektu, otrzymała dofinansowanie na realizację dwóch projektów: „Smart schools for smart age” i „Learn 4 life: active and responsible citizenship”. Projekty te będą trwały dwa lata, ich realizacja rozpoczęła się 01.09.2018 r., a zakończy się 31.08.2020 r.

W celu umożliwiania nawiązania kontaktu z innymi kulturami w środowisku bez zagrożenia, w projektach tych wezmą udział uczniowie z różnych krajów. W ustalonych przez koordynatorów terminach delegacje szkół w składzie 5-6 uczniów i 2 opiekunów spotykać się będą w szkołach tych krajów. Nasza szkoła również będzie gościć międzynarodowe delegacje uczniów i ich opiekunów. Efektem tego będzie rozwijanie kompetencji językowych wśród uczniów. To doskonała okazja dla naszych dzieci do obcowania z językiem angielskim w sytuacjach dnia codziennego, ale również będzie innowacyjnym przedsięwzięciem na terenie naszego miasta.

Zapraszamy uczniów klas VI - VIII szkoły podstawowej

oraz uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców do udziału w tych projektach.

Chętnych prosimy
o zgłaszanie się do nauczycieli języka angielskiego.

rys