• Odwiedziło nas: 1162454 osób
  • Do końca roku: 18 dni
  • Do wakacji: 195 dni

63-750 Sulmierzyce

ul. Szkolna 2

Tel.: (62) 722-32-09

Email: zespolszkol@wp.pl

Czwartek,

2018-12-13

Imieniny:

Dalidy, Juliusza

Corner Erasmus+

Jesteś tu: » Strona główna » Corner Erasmus+

Program Erasmus to program wymiany uczniów. Jego główna idea to rozwijanie międzynarodowej współpracy między szkołami. Nazwa Erasmus nawiązuje do imienia holenderskiego filozofa i pedagoga Erazma z Rotterdamu. Erazm jak wielu innych wybitnych ludzi renesansu kształcił się na wielu uczelniach w Europie.


rys 


Nasza Szkoła po rozstrzygnięciu konkursu i uzyskaniu akceptacji projektu, otrzymała dofinansowanie na realizację dwóch projektów: „Smart schools for smart age” i „Learn 4 life: active and responsible citizenship”. Projekty te będą trwały dwa lata, ich realizacja rozpoczęła się 01.09.2018 r., a zakończy się 31.08.2020 r.


fot


W celu umożliwiania nawiązania kontaktu z innymi kulturami w środowisku bez zagrożenia, w projektach tych wezmą udział uczniowie z różnych krajów. W ustalonych przez koordynatorów terminach delegacje szkół w składzie 5-6 uczniów i 2 opiekunów spotykać się będą w szkołach tych krajów. Nasza szkoła również będzie gościć międzynarodowe delegacje uczniów i ich opiekunów. Efektem tego będzie rozwijanie kompetencji językowych wśród uczniów. To doskonała okazja dla naszych dzieci do obcowania z językiem angielskim w sytuacjach dnia codziennego, ale również będzie innowacyjnym przedsięwzięciem na terenie naszego miasta.


 

Zapraszamy uczniów klas VI - VIII szkoły podstawowej

oraz uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców do udziału w tych projektach.


Chętnych prosimy
o zgłaszanie się do nauczycieli języka angielskiego.


rysPliki do pobrania

Opracowanie: szkolnastrona.pl