Poniedziałek,

Anatola, Edyty

Mały Mistrz

Jesteś tu: » Strona główna » Mały Mistrz

W roku szkolnym 2014 / 2015 uczniowie klas: Ib i Ic wraz z wychowawczyniami – panią Pauliną Wyrwas i panią Magdaleną Bochniak, przystąpili do programu „Mały Mistrz”. Realizacja programu przewidziana jest na trzy lata, a jej przebieg w pierwszym roku wspierali nauczyciele wychowania fizycznego – pani Agnieszka Rudnicka i pan Piotr Janicki.

logo

Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego ideą jest propagowanie aktywności fizycznej. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

Głównymi celami stawianymi przed programem Mały Mistrz są:

- poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas I-III;

- wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w zaplanowaniu i przeprowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej;

- promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową;

- monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III szkół podstawowych;

- określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów;

- zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.

Szkoły, klasy i nauczyciele przystępujący do programu otrzymują:

- komplet materiałów dla nauczycieli,

- komplet legitymacji i wlepek dla dzieci,

- możliwość udziału w konferencjach szkoleniowych dla realizatorów programu,

- możliwość korzystania z platformy internetowej programu,

- komplet sprzętu sportowego dostosowanego do wieku dzieci o wartości 1500 zł,

- możliwość uczestnictwa w zajęciach pływania dla wszystkich uczestników programu w II klasie (16-godzinny kurs nauki pływania)  autorzy programu po pierwszym roku wycofali z niego naukę pływania, przenosząc ją do innego programu aktywizacyjnego Ministerstwa Sportu i Turystyki "Umiem Pływać",

- komplet sprzętu sportowego o wartości 750 zł w klasie III dla szkół kontynuujących program przez trzy lata.

W roku szkolnym 2015/16 zajęcia w ramach programu „Mały Mistrz” - prowadzone były samodzielnie przez wychowawczynie klas drugich - panią Paulinę Wyrwas i panią Magdalenę Bochniak. Zajęcia te kontynuowane są w bieżącym roku szkolnym.

Ponadto do udziału w kolejnej edycji Programu zakwalifikowała się klasa pierwsza, w której zajęcia sportowe w roku szkolnym 2016/2017 prowadziła będzie wychowawczyni - pani Sylwia Miziołkiewicz, ze wsparciem nauczycielki WF - pani Agnieszki Rudnickiej.