Sobota,

Mały Mistrz

Jesteś tu: » Strona główna » Mały Mistrz

logo

Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego ideą jest propagowanie aktywności fizycznej. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

Głównymi celami stawianymi przed programem Mały Mistrz są:

- poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas I-III;

- wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w zaplanowaniu i przeprowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej;

- promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową;

- monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III szkół podstawowych;

- określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów;

- zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.

Szkoły, klasy i nauczyciele przystępujący do programu otrzymują:

- komplet materiałów dla nauczycieli,

- komplet legitymacji i wlepek dla dzieci,

- możliwość udziału w konferencjach szkoleniowych dla realizatorów programu,

- możliwość korzystania z platformy internetowej programu,

- komplet sprzętu sportowego dostosowanego do wieku dzieci o wartości 1500 zł,

- komplet sprzętu sportowego o wartości 750 zł w klasie III dla szkół kontynuujących program przez trzy lata.

W programie uczestniczy klasa III SP z wychowawczynią panią Sylwią Miziołkiewicz.