Poniedziałek,

2017-11-20

Anatola, Edyty

Bezpiecznie - to wiedzieć i znać

Jesteś tu: » Strona główna » Bezpiecznie - to wiedzieć i znać

BEZPIECZNIE - TO WIEDZIEĆ I ZNAĆ to program edukacyjno - profilaktyczny, skierowany do klas I-III szkół podstawowych, który od 5 września 2014 roku wdrażany jest na terenie województwa wielkopolskiego. Program kontynuuje zadania podejmowane w zakończonym w 2011 roku projekcie ,,Z Pyrkiem bezpieczniej”.

Proponowane działania wpisują się w obszar ,,Bezpieczeństwo w szkole” Rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań ,,Razem bezpieczniej”.

Program został opracowany we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Patronat honorowy objęli:
• Wojewoda Wielkopolski,
• Marszałek Województwa Wielkopolskiego,
• Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

Program wyznacza kierunki działania wielkopolskiej Policji w szkołach podstawowych w zakresie bezpieczeństwa najmłodszych i zakłada stałą współpracę policjantów z placówkami oświatowymi. Policjanci będą odwiedzać szkoły, w których przeprowadzą spotkania, szkolenia oraz konsultacje.

W Zespole Szkół Publicznych w Sulmierzycach program realizują klasy I-III SP wraz ze swoimi wychowawczyniami.

porozumienie