Poniedziałek,

Mądra szkoła czyta dzieciom

Jesteś tu: » Strona główna » Mądra szkoła czyta dzieciom

fot1

Kampania „Mądra szkoła czyta dzieciom” to akcja promująca czytanie wśród uczniów. Jej organizatorem jest Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” w ramach programu „Czytające Szkoły”

fot2

Istotą Programu jest codzienne czytanie uczniom dla przyjemności. Jest to sprawdzony sposób na zainteresowanie dzieci i młodzieży książką, rozbudzenie potrzeby czytania, wychowanie czytelników. Badania dowodzą, że czytelnicy - osoby, które dużo, chętnie i sprawnie czytają,  lepiej radzą sobie z nauką, z pracą zawodową i z wyzwaniami życia. Czytanie dzieciom jest skuteczną, tanią i przyjazną metodą wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego.

Zespół Szkół Publicznych w Sulmierzycach przyłączył się do akcji w październiku 2013 roku.

Koordynatorem Programu na terenie ZSP jest nauczycielka nauczania zintegrowanego – pani Sylwia Miziołkiewicz.

Więcej informacji o akcji można uzyskać na stronie internetowej www.całapolskaczytadzieciom.pl

Przeczytacie tam między innymi o uniwersalnych zasadach codziennego czytania oraz o wynikających z tego korzyściach.