Czwartek,

Hanny, Klementyny

Szkolny Klub Sportowy

Jesteś tu: » Strona główna » Szkolny Klub Sportowy

Program Szkolny Klub Sportowy to działanie systemowe skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Stanowi także motywację do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizycznąw czasie wolnym oraz nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach Programu SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach.

plakat

Zajęcia prowadzone w ramach Programu odbywają się w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu, w grupach minimum 15 osobowych. Druga edycja Programu realizowana jest od stycznia do grudnia 2018 r.

Zajęcia sks w ramach programu prowadzą nauczyciele WF: pani Agnieszka Rudnicka i pan Piotr Janicki.

Więcej informacji na temat Programu można znaleźć TUTAJ