• Odwiedziło nas: 1178255 osób
  • Do końca roku: 346 dni
  • Do wakacji: 158 dni

63-750 Sulmierzyce

ul. Szkolna 2

Tel.: (62) 722-32-09

Email: zespolszkol@wp.pl

Sobota,

2019-01-19

Imieniny:

Erwiny, Henryka

Bezpieczne wakacje (2014)

Jesteś tu: » Strona główna » ZAKOŃCZONE » Bezpieczne wakacje (2014)


fot


Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.


Cel osiągnięty został przez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów.

Akcja adresowana była do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych takich jak gminy, szkoły, przedszkola, ośrodki i centra kultury, sportu i rekreacji, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej i inne.


Akcja trwała od 1 czerwca 2014 do 30 września 2014.

Jakie były korzyści udziału w akcji?


- realizacja celów statutowych i promowanie zasad bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, a także dorosłych!


- potwierdzony certyfikatem udział w ogólnopolskiej akcji,


- dostęp do dedykowanych materiałów edukacyjnych opracowanych przez ekspertów w oparciu o materiały m.in. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępnionych dla akcji BezpieczneWakacje.pl,


- współpraca z innymi jednostkami publicznymi promującymi bezpieczeństwo, informacje o organizowanych przez nie wydarzeniach,


- zaangażowanie w ogólnopolską akcję społeczną,


- promocja jednostki i jej pozytywnego wizerunku,


- możliwość otrzymania gotowych materiałów promocyjnych akcji BezpieczneWakacje.pl - specjalnych ulotek z najistotniejszymi informacjami.W ramach realizacji programu w Zespole Szkół Publicznych w Sulmierzycach przeprowadzono lekcje wychowawcze na temat bezpieczeństwa podczas wakacji we wszystkich klasach szkoły podstawowej i gimnazjum. W oparciu o dostępne materiały edukacyjne przeprowadzono quizy wiedzy o bezpieczeństwie podczas wakacji w trakcie gry terenowej, zorganizowanej podczas Dnia Sportu 23 czerwca 2014 roku.


1     2


3     4


Dodatkowo informacja o udziale w programie z przekierowaniem do strony internetowej zawierającej materiały edukacyjne na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, umieszczona była na stronie internetowej ZSP przez cały czas trwania wakacji.


5

Opracowanie: szkolnastrona.pl