Sobota,

2018-11-17

Grzegorza, Salomei

Bezpieczne wakacje (2014)

Jesteś tu: » Strona główna » ZAKOŃCZONE » Bezpieczne wakacje (2014)

Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Cel osiągnięty został przez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów.

Akcja adresowana była do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych takich jak gminy, szkoły, przedszkola, ośrodki i centra kultury, sportu i rekreacji, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej i inne.

Akcja trwała od 1 czerwca 2014 do 30 września 2014.

Jakie były korzyści udziału w akcji?

- realizacja celów statutowych i promowanie zasad bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, a także dorosłych!

- potwierdzony certyfikatem udział w ogólnopolskiej akcji,

- dostęp do dedykowanych materiałów edukacyjnych opracowanych przez ekspertów w oparciu o materiały m.in. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępnionych dla akcji BezpieczneWakacje.pl,

- współpraca z innymi jednostkami publicznymi promującymi bezpieczeństwo, informacje o organizowanych przez nie wydarzeniach,

- zaangażowanie w ogólnopolską akcję społeczną,

- promocja jednostki i jej pozytywnego wizerunku,

- możliwość otrzymania gotowych materiałów promocyjnych akcji BezpieczneWakacje.pl - specjalnych ulotek z najistotniejszymi informacjami.

W ramach realizacji programu w Zespole Szkół Publicznych w Sulmierzycach przeprowadzono lekcje wychowawcze na temat bezpieczeństwa podczas wakacji we wszystkich klasach szkoły podstawowej i gimnazjum. W oparciu o dostępne materiały edukacyjne przeprowadzono quizy wiedzy o bezpieczeństwie podczas wakacji w trakcie gry terenowej, zorganizowanej podczas Dnia Sportu 23 czerwca 2014 roku.

1     2

3     4

Dodatkowo informacja o udziale w programie z przekierowaniem do strony internetowej zawierającej materiały edukacyjne na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, umieszczona była na stronie internetowej ZSP przez cały czas trwania wakacji.