Sobota,

2018-11-17

Grzegorza, Salomei

Akademia Przezornego Ucznia (2011/12)

Jesteś tu: » Strona główna » ZAKOŃCZONE » Akademia Przezornego Ucznia (2011/12)

W roku szkolnym 2011/12 Zespół Szkół Publicznych w Sulmierzycach przystąpił do Akademii Przezornego Ucznia.

Akademia Przezornego Ucznia była ogólnopolskim konkursem dedykowanym:

- uczniom klas 0-V, którzy na szczeblu wewnątrzszkolnym, wewnątrzwojewódzkim oraz ogólnopolskim chcieli zdobyć ciekawe nagrody!

- nauczycielom, którzy chcieli zostać aktywnym Koordynatorem Akademii Przezornego Ucznia!

- szkołom podstawowym, które cenią sobie działania prewencyjne dotyczące bezpieczeństwa dzieci i ich opiekunów.

Celem Akademii Przezornego Ucznia było promowanie bezpiecznych zachowań dzieci i dorosłych w ich życiu codziennym.

Uczestnicząc w Akademii uczniowie nabywali wiedzę, jak bezpiecznie zachowywać się w życiu codziennym (np. w domu, w szkole czy na drodze), by nie stać się ofiarą wypadku, a jak wypadek się zdarzy wiedzieć, jak się zachować w tej trudnej, niespodziewanej sytuacji.

fot1

Organizatorem Konkursu „AKADEMIA PRZEZORNEGO UCZNIA” było TER Enterprises Biuro Obsługi Szkód Powypadkowych z Gdańska.

Konkurs prowadzony był w ramach ogólnopolskiego programu pod nazwą „Bądź mądry przed szkodą, w szkodzie i po szkodzie”, mającego na celu podnoszenie świadomości dzieci i nauczycieli w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w życiu codziennym, w szczególności w domu, w szkole i w ruchu ruchu drogowym oraz umożliwienie uczestnikom Konkursu wskazania bezpiecznych zachowań.

Akcja miała na celu:

- zapoznanie uczestników programu z czynnikami determinującymi bezpieczeństwo w życiu codziennym,

- zwrócenie uwagi na ważną kwestię edukacji i wychowania w zakresie bezpieczeństwa,

- wskazanie sposobów ułatwiających podejmowanie niezbędnych decyzji przed, w trakcie i po wypadku.

Koordynatorem Akcji na terenie ZSP został pan Romuald Gurzyński.

fot2

Uczniowie klas II-V SP pod kierunkiem koordynatora akcji w ramach pierwszego – wewnątrzszkolnego etapu rywalizacji wykonali prace plastyczne z regulaminowym wykorzystaniem prostych graficznych programów, pt. „Bądź mądry przed szkodą”, przedstawiającej bezpieczne zachowanie się dzieci w życiu codziennym.

Prace uczniów zostały przesłane do organizatora – firmy TER Enterprises, która wyłoniła zwycięzców na poziomie naszej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych. I tak tytuł Najlepszego Przezornego Średniaka otrzymał Wojtek Rychlak z klasy IIIa, natomiast tytuł Najlepszego Przezornego Starszaka – Bartek Kalak z klasy V. Pozostali uczestnicy młodszej (Marysia Szczęch i Kinga Winna) i starszej kategorii (Karolina Machnik, Mikołaj Paryas, Kasia Stryjak i Wiktoria Wojczuk) otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

fot4          fot4

Wyniki konkursu zostały ogłoszone przez panią Dyrektor Beatę Koprowską podczas szkolnego apelu w dniu 10 maja 2012 r. Dyplomy wręczyła pani Wicedyrektor Jowita Koczorowska-Ossowska.

fot5     fot6

fot7     fot8