Samorząd Uczniowski

to reprezentanci uczniów Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach. Ich zadaniem jest pomoc w usprawnieniu funkcjonowania szkoły.

Zgodnie z zapisem w Szkolnym Programie Wychowawczo - Profilaktycznym, Samorząd Uczniowski:

• jest animatorem, inspiratorem i organizatorem życia kulturalnego i intelektualnego na terenie szkoły i w środowisku lokalnym;

• reprezentuje postawy i potrzeby środowiska uczniowskiego wobec Dyrekcji i grona pedagogicznego;

• inicjuje działania dotyczące życia uczniów;

• propaguje ideę samorządności oraz wychowania w demokracji;

• angażuje uczniów do wykonywania niezbędnych prac na rzecz klasy i szkoły;

• dba o dobre imię i honor szkoły oraz wzbogaca jej tradycję;

• wyraża za pośrednictwem swojego opiekuna opinię dotyczącą problemów społeczności uczniowskiej.

Samorząd Uczniowski pełni także funkcję reprezentacyjną szkoły.

PRZEWODNICZĄCY:

Franciszek Kulawski

ZASTĘPCA:

Oliwia Markiewicz

SKARBNIK:

Pola Koprowska

SEKRETARZ:

Szymon Kot

POZOSTALI CZŁONKOWIE:

Blanka Buta, Hanna Duczmal, Nadia Duczmal, Antoni Gendera, Roksana Jaworska, Anastazja Kupaj, Vanessa Matyba, Julia Matylak, Szymon Pytlak

POCZET SZTANDAROWY:

Michalina Adamska, Maciej Furmanek, Liliana Janura, Zuzanna Krukowska, Marek Mencfeldowski, Magdalena Strączkowska

Praca w Samorządzie Uczniowskim daje uczniom wiele satysfakcji, możliwość samorealizacji, zaistnienia w społeczności uczniowskiej. Przygotowuje ich do pełnienia różnych ról w dorosłym życiu, kształtuje ich kreatywną postawę i uczy pracy w zespole.

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024 będą:  .....