Szkoła Podstawowa im. Sebastiana Fabiana Klonowicza w Sulmierzycach

PROGRAM „ZDROWE – NIETRUDNE”

Uczniowie klasy II b kontynuują program edukacyjny firmy Kupiec pod nazwą „ZDROWE – NIETRUDNE” rozpoczęty w klasie pierwszej, a przerwany pandemią.

Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli. Jego celem jest kształtowanie wśród dzieci zdrowego sposobu odżywiania oraz zdrowego stylu życia.

Udział w programie to możliwość wzięcia udziału także w konkursach: dla szkół, dla klas i dla rodzin. Organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjne nagrody, między innymi wycieczkę szkolną dla całej klasy, warsztaty z Piotrem Kucharskim oraz rodzinne wejściówki do Energylandii.

Zgodnie z regulaminem, aby zakwalifikować się do programu, trzeba było zebrać 100 kodów kreskowych z produktów Kupca. Dzięki zaangażowaniu całych rodzin, dzieci i wychowawczyni, udało się tego dokonać.

fot     fot

Klasa IIb otrzymała już materiały edukacyjne, karty pracy w formie książeczek oraz produkty firmy Kupiec, którymi się zajada podczas przerw śniadaniowych.

fot     fot

W ramach realizacji programu w klasie odbywają się zajęcia z zakresu zdrowego sposobu odżywiania oraz zdrowego stylu życia. Lekcje tematyczne jak również angażujące formy przekazania wiedzy, pozwalają odkryć uczniom przepisy na zdrowe i nietrudne sposoby codziennego żywienia, a także zdrowego stylu życia.

fot     fot

Kolejnym krokiem będzie udział w konkursie, a więc przesłanie organizatorom materiału, jak klasa II b realizowała Zdrowe – nietrudne wyzwania.

(SM)