Szkoła Podstawowa im. Sebastiana Fabiana Klonowicza w Sulmierzycach

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

W ramach CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania (10–25 października 2020 roku), europejskie państwa konkurują ze sobą w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polega to na tym, że szkoły w różnych państwach w Europie organizują różne aktywności, gry, zabawy, konkursy związane z kodowaniem i programowaniem. Polska bierze w niej udział – a obecnie nasz kraj jest na miejscu 1.

Uczniowie klasy 1a i 2b wraz z wychowawczyniami (p. M. Bochniak i p. S. Miziołkiewicz) świętować zaczęli już dwa tygodnie temu, biorąc udział w wyzwaniu „Cała Polska programuje” z programem „Uczymy Dzieci Programować”(28.09-09.10.2020 r.)

Wyzwanie polegało na realizacji wybranych aktywności, które dodatkowo wpisują się w międzynarodowy tydzień codeweek. Obie klasy zgłosiły i przez dwa tygodnie wykonały podczas lekcji lub dodatkowych zajęć z programowania wszystkie 10 zadań zasugerowanych przez organizatorów EduSense.

Uczniowie programowali m.in.zdrowie, odkodowywali gry planszowe, szukali powtórzeń w codziennym życiu, bawili się tańcem oraz zorganizowali klasową zakodowaną orkiestrę.

fot     fot

Na zakończenie zostało wysłane sprawozdanie z całego przebiegu akcji. W nagrodę za udział w tym przedsięwzięciu klasy otrzymały Certyfikat udziału w wyzwaniu Cała Polska Programuje oraz bardzo wartościowy Certyfikat EuropeanCommission.

fot     fot

Jednak najważniejsza jest wiedza, doświadczenie i umiejętności jakie uzyskały dzieci wykonując zdania.

(SM)