Szkoła Podstawowa im. Sebastiana Fabiana Klonowicza w Sulmierzycach

WKRÓTCE KOLEJNY WYJAZD W RAMACH PROJEKTU ERASMUS +

Już 29 września br. wyjedzie za granicę kolejna grupa reprezentująca naszą szkołę w ramach projektu Erasmus+ „Learn 4 live: active and responsible citizenship”.

Anna Kawczyńska, Nikola Nowak, Anna Strączkowka, Mateusz Brdys, Paweł Banaszak oraz Szymon Jonda pod opieką pani Anny Kulas i pani Jowity Koczorowskiej- Ossowskiej udadzą się do Krajowej w Rumunii.

Jest to miejsce trzeciej mobilności, gdzie spotkają się uczniowie państw partnerskich z Polski, Włoch, Grecji, Turcji i Rumunii.

Podczas tygodniowego pobytu uczniowie zaprezentują naszą szkołę na arenie międzynarodowej, poznają kulturę i obyczaje panujące w Rumunii, nawiążą znajomości z uczniami biorącymi udział w projekcie, wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez mistrza ceramiki oraz warsztatach dotyczących ochrony środowiska, zwiedzą miasta: Krajowa, Miraconia, Horezu oraz stolicę Rumunii Bukareszt. Wszystkie podejmowane działania odbywają się w języku angielskim.